BGL’nin Depolama Hizmetinde Müşterilerine Sunduğu  En Önemli Avantajlar; Yaygın Özmal Antrepo ve Depo Ağına Sahip Olması ve Farklı Ürün Gamlarına Yönelik Sunduğu Çözümlerdir.​

BGL’ nin müşterilerine sunduğu entegre lojistik çözümlerinin en önemli avantajlarından biri de yaygın antrepo ağına sahip olmasıdır. Türkiye’nin tüm önemli gümrüklerinde antrepo alanlarına sahip olan BGL, her sektörden müşterilerinin ihtiyaçlarına optimum düzeyde servis sağlamaktadır.

BGL’ nin Türkiye’ de; Çerkezköy, Hadımköy, Halkalı, Samandıra, Kurtköy, Gebze, Bursa, İzmir, Manisa ve Denizli’deki antrepolarının yanı sıra, tüm yurt dışı lokasyonlarında da gümrüklü alanları mevcuttur.​

BGL, Türkiye ve Dünyanın birçok yerinde yaptığı depo & dağıtım merkezi yatırımları ile Dünyanın önde gelen kuruluşlarına değer katan lojistik hizmetler sunmaktadır.

Depo yönetimi programları konusunda tüm Dünya’da yaygın ERP programları ile entegre olabilen IT altyapısı sayesinde BGL, müşterilerine hem tüm süreçleri izleme ve denetleme, hem de reel time olarak ortak oluşturulan performans kriterlerini takip etme olanağı sunmaktadır. 

BGL, müşterilerine sunduğu hizmetlerin yüksek kalitedeki yönetimlerini, kendi IT ekibinin sektör ve müşteriye özel haz​ırladığı tasarımlarıyla sağlamaktadır.